Humor is verwerkt leed, zei ooit ene Godfried Bomans. En zo is het maar net. Moppen vertellen kan zowat iedereen, maar een vervelend iets verwerken om daar dan later ook nog een grap over te kunnen maken is niet iedereen gegeven.

En wat heeft dat te maken met de kerk in Den Hout? Nou, de veiling die er op 26 september wordt georganiseerd is er om geld op te halen voor (om te beginnen) de restauratie van het dak, want het regenwater komt er met emmers tegelijk naar beneden. Alle zegen komt dus niet bepaald van boven.

Kalk

En al tijdens de repetitie van Impulse voor het concert van zondag kwam de brokken kalk al naar beneden. Gevaarlijk dus. (meer hierover elders in dit weekblad). En, dat ook nog: Moeten we na die ene ruïne (die toren) nóg een ruïne krijgen? In Engeland lijken ruïnes wel toeristische attracties, maar hier is dat bepaald niet het geval... en niet de bedoeling.

De veiling op 26 september begint om 19.30 uur en de reden is dus minder om te lachen. “We hebben zeven ton nodig en vermoedelijk blijft het daar niet bij”, aldus Miranda van Bragt. “Eigenlijk was onderhoud 20 jaar geleden al hard nodig, maar de parochie had daar (ook) geen geld voor.”

Dali

Dat er om al die ellende ook gelachen kan worden, daar zorgen de tonpraters Andy Marcelissen (ook columnist in deze krant) en Joep de Wildt wel voor. Zij zullen ook heus niet elk ‘kunstwerk’ of attractie even geweldig vinden en gegarandeerd zullen ze dat ook laten merken. Maar ze krijgen het wel verkocht. Bovendien zullen ze allebei ook wat van hun eigen werk en ‘stukskes’ voordragen.

Onder de te veilen stukken een zeefdruk van Dali, een kunstwerk van Pieter Huijben (die er zijn verhaal bij komt vertellen), boeken, beelden, (huis-)concerten en noem maar op. Kijk op www.houtsekerk.nl en klik op ‘veiling’ om te zien waar u allemaal op kunt bieden.

De entree kost 10 euro pp, inclusief een consumptie. De opbrengst van die entreegelden gaat dus ook naar de reparatiepot hè. Oh ja, en online kan er ook geboden worden via de website.

evr